Hřebčín Markes

Chov shetland pony v originálním typu na liniích chovů Marshwood, Wells, Waulkmill, Harviestoun, Kinkell a Transy

placing gif

Kontakt:
Renata Marková
Email: renmar@seznam.cz
Tel.: 00420 723 901 878

Všichni příznivci shetland pony jsou srdečně vítáni,
ale zavolejte prosím předem.

logo marek a syn
placing gif
placing gif

Akce

9.9.2014   I. Shetland pony show, Pardubice 2014

Naše mladá klisnička - čtyřletá odchovaná Markes Premiéra H získala na této výstavě
1) první místo - klisny 4 leté a starší
2) šampion shetland pony kategorie standard
3) senior šampion shetland pony
4) SUPREME ŠAMPION VÝSTAVY (KLISNIČKA PORAZILA ŠAMPIONY KATEGORIE VŠECH PLEMEN MOOUNTAIN AND MOORLAND PONY)
Klisna mojí dcery Karolíny - Millhouse Vectra získala na této výstavě krásné druhé místo - klisny 4 leté a starší za naší Markes Premirea H, kdy kvality byly velmi vyrovnané.
Karolína soutěžila v Mladém vystavovateli, kdy byla vypsána i třída pro juniory do 18 let. Právě s Millhouse Vectra v této třídě zvítězila.


8.9.2012   Národní výstava shetland pony ČR, Pardubice

Velkým úspěchem se stala účast na Národní výstavě třílelé klisny Bluemeull Brigdi, kterou jsme zakoupili jako hříbě ve Švédsku. Klisna jednak zvítězila ve třídě tříletých mladých koní a stala se Šampionem kategorie shetland pony - standardní typ. V Šampionátu České republiky klisna získala tuitul senior šampion České republiky a také zvítězila v rámci celé Výstavy koní britských plemen, kdy se stala Šampionem výstavy.

8.9.2012  Národní výstava shetland pony ČR, Pardubice

V sobotu 8. září se již tradičně v Pardubicích v rámci mezinárodní výstavy "Koně v akci", konala Národní výstava shetland pony spojená s Šampionátem shetland pony ČR. Přivezli jsme letos do Pardubic 5 klisen a také (po mnoha urgencích přátel chovatelů) jednoho z našich hřebců. Odchovaná klisna klisna Markes Premiéra H. byla první ve třídě mladých 1 - 2 letých klisen a v Národním šampionátu ČR získala titul Junior Vícešampion ČR. Ve velké konkurenci, ve třídě 4 letých a starších hřebců zvítězil náč hřebec Harviestoun Petraeus. Výstava v Pardubicích byla také pro náš hřebčín úspěšná ve třídě klisen 4 letých a starších. V početném poli se naše dvě klisny umístily na prvních místech. Vítězkou této třídy se stala klisna p. Jiřího Marka - Merkisayre Jannete a po té postoupila i do šampionátu ČR. Na místě druhém se umístila zkušená show klisna Westpark Emily-Jane.

18.8.2012   Regionální výstava pony v zámecké zahradě, Ml. Vožice

Na tuto nedaleko vzdálenou regionální výstavu jsme vyvezli nezkušenou Bluemull Brigdi a její kolegyi, ostřílenou Kinkell Evali. Brigdi získala první místo ve třídě mladých 3 - 4 letých klisen a zároveň se stala Šampionem shetland pony standard, Mladá Vožice.Kinkell Evali (ta jela pro to, že patří k nejvyrovnanějším poníkům a měla za úkol být uklidňující kolegyní na cestě mladé Brigdi), která získala tentokráte druhé místo ve třídě 4 letých a starších klisen. Stala se však na konci akce miláčkem nejmenších dětí, které se na jejím hřbetě po výstavě vystřídaly.

11.4.2012  TECHAGRO 2012

Na brněnském výstavišti ve dnech 31.3. - 4.4. 2012 probíhal veletrh Techagro 2012. Součástí této akce jsou prezentace jednotlivých plemen koní a jejich využití. Naše dcera Karolína byla členem westernového ranče vedeného pod taktovkou Michaely Zachové (www.equifarm.cz) a pracovala také pro chovatelku plemene minihorse Moniku Brožíkovou (www.americanminihorse.estranky.cz). Všem děkujeme.

11.6.2011  Moravská výstava Tetčice 11.6.2011

Na této výstavě jsme se prezentovali šesti poníky ve čtyřech třídách. Nejmladší klisničky ve třídě mladých ročních se umístily takto: Markes Premiéra H - první místo, Thordale Zsa Zsa - druhé místo. Ve třídě tříletých klisen s přehledem zvítězila Bayview Flair. Zkušené klisny čtyřleté a starší dopadly takto: první místo - Millhouse Vectra, druhé místo Merkysaire Janette. A jako bonus k umístěním, se stala Bayview Flair Junior šampionem kategorie a Millhouse Vectra Vícešampionem kategorie standard.

4.9.2010  VI. Národní Šampionát SHP

Závěrem výstavní sezony v České republice je Národní šampionát pro shetland pony a koně původních britských plemen, který je již tradičně součástí výstavy Koně v akci v Pardubicích. Velmi jsme zvažovali, které klisny budou v letošním roce reprezentovat náš hřebčín. Rozhodnutí padlo opět na Kinkell Evali a Westpark Emily-Jane, neboť tyto klisny se budou věnovat v příštím roce jiným povinnostem, a ne výstavním. Výsledek byl velmi úspěšný, Westpark Emily-Jane se stala vítězkou třídy klisen 4letých a starších, dále Národním šampionem shetland pony ČR a také Supreme šampionem celé výstavy. Kinkell Evali obsadila pěkné třetí místo v klisnách 3letých. Klisny tedy zakončili svoji letošní výstavní sezonu s velikým úspěchem, kdy je bude možno opět vidět ve výstavním kruhu až s jejich potomky.
Pro více fotografií klikněte zde

28.8.2010  Mezinárodní výstava Trenčín

Zúčastnili jsme se s našimi poníky 28.8.2010 Mezinárodní výstavy v Trenčíně. Ve své třídě klisen shetland pony se umístily naše klisny velmi dobře. Kinkell Evali získala první místo a Air of Chestnut Stable druhé. Z mezinárodního úspěchu máme opravdu radost a budeme se těšit na příští rok, kdy vyjedeme i do dalších zemí.
Pro více fotografií klikněte zde

7.8.2010  II. Shetland pony show Chomutov 2010

V jezdeckém areálu Podkrušnohorského Zooparku Chomutově se v sobotu 7.8.2010 konala již II. Shetland pony show, pořádaná JK DOMINIKA a JK PZOO Chomutov.
Je to jedna z nejlépe organizovaných akcí a rádi jsme se jí v letošním roce zúčastnili. Tentokráte za náš hřebčín jela Kinkell Evali, který svoji třídu vyhrála a Westpark Emily-Jane, jenž obsadila ve velmi početné zastoupené třídě klisen čtyřletých a starších místo druhé.

nov_bluemull_010810.jpg

V sobotu 3.7.2010 proběhla v Plasích tradiční, tentokráte "XIV. Národní výstava vellšských plemen pony a cob", jejíž součástí je také "Regionální výstava shetland pony a malých plemen koní do 107 CM KVH". Na této výstavě jsme se prezentovali tentokráte pouze jednou klisnou a to ve třídě tříletých a starších.
Pro více fotografií klikněte zde

nov_bakkehave_310710.jpg

"III. Moravská výstava shetland pony" konaná v Tetčicích u Brna v jezdecké hale JO Tedos Tetčice, byla pro náš tým velmi vydařená. Všechny tři zúčastněné klisny se umístily na dekorovaných místech i v šampionátech. Mezinárodní posuzovatelka akreditovaná mateřskou plemennou knihou, paní J. Berry z Velké Británie se zhostila své role na výbornou a na závěr dne pohovořila se zájemci o výsledcích výstavy.
Pro více fotografií klikněte zde

nov_norvang_300710.jpg

"Národní šampionát shetland pony Pardubice 2009", pořádaný na závěr výstavní sezony byl pro nás velmi úspěšný. Za náš hřebčín se ho účastnili dvě mladé klisny - tříletá Zenny v.d. Hegelsom a dvouletá Kinkell Evali.

foto © Zuzka Buráňová
Pro více informací a fotografií klikněte zde

nov_hagenstrup_300710.jpg

Na I. ročníku akce "Shetland pony show" v Chomutově reprezentovala náš hřebčín pouze Karolínka, která s vypůjčeným koněm Flecky (seznámení proběhlo půl hodiny před zahájení soutěže) získala v silné konkurenci dvanácti účastníků pěkné a dekorované 4. místo.
Tímto také děkujeme manželům Jašurkovým (www.fellpony.cz) za zapůjčení poníka pro naši dceru.
Pro více fotografií klikněte zde

nov_virs_290710.jpg

"Regionální výstava shetland pony a malých plemen koní do 107 cm KVH" v Plasích pořádaná již tradičně hřebčínem Trawel ve spolupráci se Společností pro chov welsh pony a cob byla opět velmi zdařilá.
Shetlandské poníky přijel posoudit rakouský posuzovatel pan Schäffer.
Akce se účastnili pouze naši dva zástupci a to Zenny v.d. Hegelsom a Kinkell Evali.
Pro více informací a fotografií klikněte zde

nov_karolina_170710.jpg

"II. Moravská výstava shetland pony" v Rosicích zúročila naši práci s poníky a ti v nemalé konkurenci získali velmi pěkné umístění. Akce zúčastnilo více než třicet shetlandských poníků a tak byl tento fakt pro nás opravdu povzbuzující.
Mezinárodní posuzovatelka z Holandska, paní Annette von Baxtel, byla velmi přísná, ale spravedlivá ke každému vystavovanému poníkovi a její systém bodování byl čitelný a srozumitelný pro nás majitele i návštěvníky Takže jak jsem dopadli?.
Pro více informací a fotografií klikněte zde

nov190610.jpg

"I. Moravská výstava shetland pony" v Rosicích 2008 znamenala pro našeho veterána 2. místo v kategorii hřebci a valaši. Zároveň se poprvé představila dvouletá klisna Zenny v.d. Hegelsom, která v silné konkurenci obsadila 3. místo ve třídě mladých koní (2 - 3 letí).
Pro více fotografií klikněte zde

nov140510.jpg

Na "II. Ponyořískiádě 2008" na našeho Kubu čekalo 2. místo v kategorii pro Pony do 107 cm.
Pro více fotografií klikněte zde

nov080510.jpg

"Moravská výstava pro pony" v Hustopečích 2007" potvrdila Kubovu formu. V silné konkurenci si odnesl 1. místo v kategorii Shetland pony - originální typ - třída hřebci a valaši.
Pro více informací a fotografií klikněte zde

nov_nugget_imp.jpg

Výstava pro pony v rámci akce "I. Ponyoříškiáda 2007" byla pro Kubíka novou zkušeností. Byl poprvé mezi mnoha koňmi a ve výstavním kruhu, kde se však choval jako doma, se nádherně předvedl. Získal 2. místo v kategorii Pony do 107 cm a ve třídě Mladý vystavovatel se s Karolínkou umístil na krásném 1. místě .
Pro více informací a fotografií klikněte zde