Hřebčín Markes

Chov shetland pony v originálním typu na liniích chovů Marshwood, Wells, Waulkmill, Harviestoun, Kinkell a Transy

placing gif

Kontakt:
Renata Marková
Email: renmar@seznam.cz
Tel.: 00420 723 901 878

Všichni příznivci shetland pony jsou srdečně vítáni,
ale zavolejte prosím předem.

logo marek a syn
placing gif
placing gif

Vrátíme se zpět k liniovému chovu?

Tuhle jsem si ve vzácné volné chvilce vzala do ruky lednové Jezdectví. Otevřu ho na stránce 72, kde na mě vyskočí článek o duchovním otci, učiteli a prezidentu chovatelů Shagya-arabů , panu Otto Dlabolovi, kterého uznává veškerá mezinárodní chovatelská veřejnost. Jak tak čtu úvodní sloupek, zastaví se mi srdce nad jeho slovy, která jsem už mnohokráte slyšela ve Velké Británii ve vztahu k shetlandům od majitelů renomovaných hřebčínů a která jsem vzala za své:
KREVNÍ LINIE MUSÍME S NEJVĚTŠÍ VĚRNOSTÍ, LÁSKOU A CHOVATELSKÝM CÍLEM S POHLEDEM DO BUDOUCNA OPATROVAT JAKO NENAHRADITELNÉ ....
Ptám se sama sebe. Vzchopí se čeští chovatelé a začnou zachovávat cenné krevní linie nebo budou i nadále ve většině případů ve svých chovech připařovat chovné jedince bez ohledu na ně, ovšem s pomyslným výběrem soukromých atributů jako je barva, výška, výkonnost, citové zájmy a podobně?
Při studiu jednotlivých základních linii shetlandů, je známo, že jsou tyto vždy nositeli určitých specifických jak tělesných, tak užitkových vlastností.