Hřebčín Markes

Chov shetland pony v originálním typu na liniích chovů Marshwood, Wells, Waulkmill, Harviestoun, Kinkell a Transy

placing gif

Kontakt:
Renata Marková
Email: renmar@seznam.cz
Tel.: 00420 723 901 878

Všichni příznivci shetland pony jsou srdečně vítáni,
ale zavolejte prosím předem.

logo marek a syn
placing gif
placing gif

Více informací      

placing gif
placing gif

Kuba

placing gif
placing gifplacing gifplacing gifplacing gifplacing gif
placing gif

Náš vztah k shetland poníkům a odhodlání chovat právě je, ovlivnil nepůvodový valášek Kuba.
Byl zakoupen před lety jako první jezdecký pony pro naši dceru Karolínku. Po několika letech musel být prodán a nám nezbylo, než pro něho najít nové, a jak jsem tehdy doufali, i vhodné majitele. Bohužel osud tomu chtěl, aby se Kuba dostal do nevhodných rukou.
Po několika letech jsme se rozhodli poníka najít a zjistit jak se mu vede.
Bohužel shledání bylo velmi bolestivé. Poníka jsme totiž našli ve velmi zuboženém stavu, týraného a těžce nemocného. Vzhledem k tomu, že se u nás zatím změnila situace, okamžitě jsme jej odkoupili zpět a zahájili intenzivní léčbu. I přes skeptický názor ošetřujících veterinárních lékařů se nám jej podařilo, a to i za pomoci alternativní medicíny, vrátit zpět do života.
Jen povaha zůstala nepříznivým osudem poznamenaná - je plachý a nedůvěřivý k cizím lidem. Má velký strach z cizích mužů a děsí se velkého počtu malých dětí, kterým byl zřejmě po určitý čas ponechán na "hraní".
Bohužel už nebude nikdy zcela zdráv. Díky otravě zůstala postižená játra a ledviny, přidal se Metabolický syndrom a hraniční Cushing syndrom. Poník má tímto způsobenou chronickou laminitidu, která jej omezuje v hybnosti. Ovšem za pomoci zkušeného kováře Vítka Krejčího, veterinářky MVDr. Adély Beránkové (kterým tímto děkuji) a také tomu,že jsme se musela naučit strouhat kopyta (každotýdenní údržba ), se nám daří poníka důstojně držet při životě. Vypadá to na jednoho malého poníka mnoho zdravotních potíží, nicméně Kuba má obrovskou chuť žít a až jeho čas přijde řekne nám to. Zatím každé ráno řehtá na hřebce v dálce , aby věděli, že tam ještě pořád je a že má vše pod kontrolou.

Více informací      

placing gif