Hřebčín Markes

Chov shetland pony v originálním typu na liniích chovů Marshwood, Wells, Waulkmill, Harviestoun, Kinkell a Transy

placing gif

Kontakt:
Renata Marková
Email: renmar@seznam.cz
Tel.: 00420 723 901 878

Všichni příznivci shetland pony jsou srdečně vítáni,
ale zavolejte prosím předem.

logo marek a syn
placing gif
placing gif

Více informací      Pedigree      

placing gif
placing gif

Žaneta

placing gif
placing gifplacing gifplacing gifplacing gifplacing gif
placing gif

Žaneta, klisna českého teplokrevníka, byla naším prvním jezdeckým koněm. Byla zakoupena ve věku jejích pěti let a vyjma krátkého období tří let, kdy byla prodána, nás provázela po celý její život. Díky nevhodnému zacházení jejích prvních majitelů s ní zpočátku vůbec nebyla jednoduchá práce. Pomocí různých metod přirozené komunikace, z nichž si vždy vybírám to, co je pro daného koně nejvhodnější, a také díky důslednému zacházení s láskou se mi podařilo vychovat z kobylky koně 100%ního na manipulaci i na ježdění.
Spolehlivě vozila moji dceru i neteř a je dodnes nesmazatelně vryta v jejich dětských srdcích.
I když sedmnáct let u koně není vyloženě důchodový věk, způsob ježdění během několika let jejího života se na klisně bohužel podepsal a s přibývajícím věkem se začaly objevovat zdravotní problémy (artroza a šlachy).
Kobylce slíbili, že v naší péči důstojně dožije. V posledních čtyřech letech byla ustájena v rodinné stáji mé přítelkyně paní Heleny Polákové, kde si na velkých pastvinách a při individuální péči - pravidelné čištění, strouhání i mazlení - užívala s jinými důchodci zaslouženého odpočinku.
V letošním roce (2012) na podzim, její nohy začaly vypovídat službu a klisna se jen velmi ztěžka a bolestivě pohybovala. Po dlouhém a těžkém rozhodování jsme nakonec klisnu poslali na věčné pastviny. Žaneto, děkuji za všechno......

placing gif
placing gifplacing gifplacing gif

Libanon - 54

Libanon

Detvan

Libye

Cidra (Cent)

Cent

Gidran XIV

Várka

Valet

Masis

Valta

Lata

Schwall - 1

Energie 13 - 2261

Více informací      Pedigree      

placing gif